Espritvino

Pirineos

Pirineos

Vinařství je vlastně sdružením několika pěstitelů vinné révy anebo majitelů vinic.Leží v Denomination Origen / D.O. / Somontano na úbočí Pyrenejí v regionu Huesca. Absolutní jedničkou tohoto vinařství je červené víno TOP Kvality - Marboré, které získalo řadu ocenění. Vlastní bodega, / vinný sklep /, je umístěna nedaleko městečka Barbastro na cestě do středověkého města Alquézar. Bodegas Pirineos patří ke třem největším výrobcům i značkám v této oblasti. Místní vinaři těží z výborných i když tvrdých přírodních podmínek. Některé vinice leží i v nadmořské výšce okolo 1 000 metrů .

Umění „ viniculture nebo vitivinicultors" se zde projevuje zejména ve velmi povedených vínech řady Montesierra. Logo s bujarým koníkem a pěkná ambaláž korunují tohle úspěšné víno kategorie Crianza. Také couvée Merlot, Cabernet Sauvignon má řadu ocenění a je určeno pro špičkovou gastronomii. V poslední době vinařství Bodegas Pirineos experimentuje s řadou nových odrůd, dříve zde nepěstovaných jako Gewutztraminer a Ryzlink.

Určitě chytrým krédem je zde snaha o vynikající kvalitu za rozumnou cenu. Červené víno Montesierra Crianza je toho důkazem.

Podívejte se také na:

Degustace